Slapukų informacija

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Apie struktūrinius padalinius

Rodyti viską

 
Audito padaliniai

Ekonomikos audito departamentas

Departamentui pavesta vertinti, ar aplinkos, žemės ūkio, energetikos, susisiekimo, ekonomikos ir konkurencingumo didinimo srityse teisėtai ir efektyviai valdomas valstybės turtas ir kaip vykdomas valstybės biudžetas, bei skatinti teigiamą ir veiksmingą valstybinio audito poveikį valstybės finansų valdymo ir kontrolės sistemai bei į rezultatus ir visuomenės poreikius orientuotam viešajam valdymui.

Finansinio audito departamentas

Departamentui pavesta vertinti, ar teisėtai ir efektyviai valdomas valstybės turtas ir kaip vykdomas valstybės biudžetas; skatina teigiamą ir veiksmingą valstybinio audito poveikį valstybės finansų valdymo ir kontrolės sistemai bei į rezultatus ir visuomenės poreikius orientuotam viešajam valdymui.

Finansinio audito departamentas atlieka viešojo sektoriaus subjektų finansinius ir teisėtumo auditus – vertina šių subjektų finansinių ir biudžeto vykdymo ataskaitų rinkinių teisingumą, taip pat lėšų ir turto valdymo, naudojimo ir disponavimo jais teisėtumą.

Valdymo audito departamentas

Departamentui pavesta vertinti, ar finansų valdymo, krašto apsaugos, teisingumo, informacinių išteklių valdymo, užsienio ir vidaus reikalų srityse teisėtai ir efektyviai valdomas valstybės turtas ir kaip vykdomas valstybės biudžetas bei skatinti teigiamą ir veiksmingą valstybinio audito poveikį valstybės finansų valdymo ir kontrolės sistemai bei į rezultatus ir visuomenės poreikius orientuotam viešajam valdymui.

Visuomenės gerovės audito departamentas

Departamentui pavesta vertinti, ar socialinės apsaugos ir darbo, sveikatos apsaugos, kultūros, švietimo, mokslo ir sporto srityse teisėtai ir efektyviai valdomas valstybės turtas ir kaip vykdomas valstybės biudžetas bei skatinti teigiamą ir veiksmingą valstybinio audito poveikį valstybės finansų valdymo ir kontrolės sistemai bei į rezultatus ir visuomenės poreikius orientuotam viešajam valdymui.

Europos Sąjungos investicijų audito departamentas

Departamentui pavesta įvertinti, ar Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos valdymo ir kontrolės sistemą sudarančios 30 Lietuvos institucijų teisėtai ir efektyviai administruoja 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijas.

 
 
 
Biudžeto politikos kontrolės institucijos funkcijas vykdantis padalinys

Biudžeto politikos stebėsenos departamentas

Departamentui pavesta užtikrinti Lietuvos Respublikos fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstituciniame įstatyme nustatytų taisyklių laikymosi ir užduočių vykdymo stebėseną; parengti Lietuvos Respublikos fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstituciniame įstatyme nurodytas išvadas, jas pateikti Seimui ir paskelbti viešai.

 
 
 
Administraciniai padaliniai

Audito plėtros departamentas

Departamentui pavesta užtikrinti tinkamą Valstybės kontrolės veiklos strateginį planavimą, analizuoti institucijos veiklos procesus, užtikrinti efektyvų valstybinio audito programos sudarymo organizavimą, tobulinti valstybinio audito metodiką ir audito kokybės valdymo sistemą, dalyvauti institucijos pareigūnų mokymo procese, palaikyti ir plėtoti tarptautinius bendradarbiavimo ryšius, organizuoti Valstybės kontrolės darbuotojų tinkamą atstovavimą ir dalyvavimą tarptautinėje audito bendruomenės veikloje.

Finansų departamentas

Departamentui pavesta užtikrinti skaidrų ir patikimą institucijos finansų valdymą.

Bendrųjų reikalų departamentas

Departamentui pavesta formuoti efektyvią Valstybės kontrolės informacinių išteklių ir technologijų valdymo politiką, užtikrinančią, kad Valstybės kontrolės darbuotojai, kitos institucijos ir piliečiai laiku ir operatyviai gautų reikalingą informaciją, gerinančią institucijos viešojo administravimo efektyvumą; aprūpinti Valstybės kontrolę ir jos darbuotojus turtu ir kitais materialiniais ištekliais ir paslaugomis, užtikrinant teisėtą, efektyvų ir racionalų Valstybės kontrolės valdomo ir naudojamo turto įsigijimą, administravimą ir priežiūrą bei sudarant tinkamas, saugias ir sveikas darbo sąlygas Valstybės kontrolės darbuotojams.

Komunikacijos skyrius

Skyriui pavesta kurti ir įgyvendinti nuoseklią ir efektyvią ryšių su visuomene ir Valstybės kontrolės vidinės komunikacijos politiką, pagrįstą viešumu ir bendradarbiavimu; vidinės komunikacijos priemonėmis motyvuoti darbuotojus dirbti Valstybės kontrolėje ir skatinti juos siekti geresnių darbo rezultatų.

Teisės skyrius

Skyriui pavesta teisinėmis priemonėmis padėti įgyvendinti Valstybės kontrolei pavestas funkcijas.

Personalo skyrius

Skyriui pavesta padėti Valstybės kontrolės vadovybei formuoti ir įgyvendinti personalo valdymo ir ugdymo politiką, valdyti personalą ir organizuoti žmogiškųjų išteklių plėtrą.

Vidaus audito skyrius

Skyriui pavesta atlikti nepriklausomą, objektyvią tyrimo, vertinimo ir konsultavimo veiklą, siekiant užtikrinti Valstybės kontrolės veiklos gerinimą.