Slapukų informacija
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Varšuvoje vyksta Savivaldybių audito darbo grupės seminaras ir septintasis kasmetinis susitikimas

2023-10-20

Iliustracija pranešimui spaudai Varšuvoje vyksta Savivaldybių audito darbo grupės seminaras ir septintasis kasmetinis susitikimas„Skirtingose šalyse taikomos skirtingos savivaldybėms skiriamų lėšų apimtys, struktūros, paskirstymo ir kontrolės mechanizmai. Tačiau bendras valstybės dotacijų savivaldybėms bruožas yra tas, kad jos turi būti tikslingos, orientuotos į rezultatą, nukreiptos į joms priskirtų funkcijų vykdymą, su aiškiais skirstymo principais ir užtikrinančios jų efektyvumą bei veiksmingą panaudojimą. Tai aktualu tiek siekiant gerinti viešųjų paslaugų teikimą vietos savivaldoje, tiek siekiant nacionalinių tikslų atitinkamose srityse,“ – teigė valstybės kontrolierius Mindaugas Macijauskas šiomis dienomis Varšuvoje, Lenkijoje, vykstančiame EUROSAI (Europos aukščiausiųjų audito institucijų organizacijos) Savivaldybių audito darbo grupės (TFMA) seminare „Pervedimų ir dotacijų paskirstymas savivaldybėse“.
  
TFMA seminaro, kuriame dalyvauja per šešiasdešimt dalyvių ir ekspertų iš 29 valstybių, metu ekspertai iš Ispanijos bei Lenkijos pasakojo apie naujoves bei jas lydinčius iššūkius vietos savivaldose, o darbo grupės nariai iš Estijos, Kosovo, Kroatijos, Latvijos ir Serbijos dalinosi patirtimi bei aptarė audito praktiką savivaldybių pervedimo ir dotacijų paskirstymo srityje.
  
Penktadienį įvyksiančio kasmetinio susitikimo metu, bus pristatomi pirmojo Savivaldybių audito darbo grupės bendro audito rezultatai ir aptariamos darbo grupės vykdomos priemonės ir jų rezultatai, strateginis veiklos planas bei naujos galimos iniciatyvos.
  
EUROSAI Savivaldybių audito darbo grupė įsteigta 2016 m. Lietuvos AAI iniciatyva. Šalis nuo įkūrimo pirmininkauja darbo grupės veiklai. Darbo grupėje pilnomis teisėmis dalyvauja 27 Europos AAI, dar dviem institucijoms suteiktas stebėtojų statusas.