Slapukų informacija

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Laiku įgyvendinus Valstybės kontrolės rekomendacijas, būtų lengviau valdyti COVID-19 pasekmes ir migrantų krizę

2021-09-14

Iliustracija pranešimui spaudai Laiku įgyvendinus Valstybės kontrolės rekomendacijas, būtų lengviau valdyti COVID-19 pasekmes ir migrantų krizęValstybės kontrolės teiktų rekomendacijų įgyvendinimas laiku gali prisidėti valdant ne tik COVID-19 pandemijos iššūkius, bet ir vasarą užklupusią migrantų krizę, skelbiama aukščiausiosios audito institucijos naujausioje valstybinio audito rekomendacijų įgyvendinimo ataskaitoje.
 
„Lietuva pastaraisiais metais ypač stengiasi suvaldyti ekstremalią situaciją, kurią sukėlė COVID-19 pandemija. Vasarą dėl padidėjusio nelegalių migrantų srauto valstybės mastu paskelbta dar viena ekstremali situacija. Būtina imtis veiksmų, kurie padėtų pasirengti visų ekstremalių situacijų valdymui. Tai padaryti būtų daug lengviau, jei laiku būtų įgyvendinamos mūsų institucijos teiktos rekomendacijos ir siūlymai“, – sako valstybės kontrolierius Mindaugas Macijauskas.

Vertinant 2017–2021 m. viešojo sektoriaus institucijoms teiktas rekomendacijas, išskiriamos tos, kurių įgyvendinimas prisidėtų prie efektyvesnio ekstremalių situacijų valdymo. Pasak auditorių, būtini pokyčiai viešųjų pirkimų sistemos, sveikatos priežiūros paslaugų, migracijos procesų valdymo, valstybės sienos apsaugos ir kitose srityse.

Ataskaitoje skelbiama, kad trečdalis Valstybės kontrolės teiktų didelės ir vidutinės svarbos rekomendacijų jau yra įtrauktos į Vyriausybės planus. Numatyti Vyriausybės darbai įgyvendinant rekomendacijas gali reikšmingai prisidėti prie teigiamų pokyčių šalyje, tačiau tam, kad jie įvyktų, būtina, kad audituotos institucijos atsakingai vykdytų visas susiplanuotas priemones.

Per 2021 m. I pusm. įgyvendinant rekomendacijas stebimi pokyčiai tvarių finansų, viešojo sektoriaus valdymo, atvirų duomenų, aplinkos apsaugos ir teisingumo srityse. Kaip rodo ataskaita, nuo 2017 m. įgyvendinta 49 proc. visų teiktų rekomendacijų.

Aukščiausioji audito institucija, atlikdama auditus, teikia rekomendacijas institucijoms ir atlieka jų įgyvendinimo stebėseną. Svarbiausių rekomendacijų įgyvendinimo būklės ataskaita du kartus per metus teikiama Seimui. Valstybės kontrolės interneto svetainėje visuomenei atvira informacija apie visų atliktų auditų rekomendacijų įgyvendinimą – ją galite rasti čia.


Rekomendacijų įgyvendinimo ataskaita


Komentarams: 
Kristina Jakštonytė, 
Inovacijų ir metodologijos departamento vadovė,
mob. 8 608 91 681, el. p. [email protected]

Iliustracija pranešimui spaudai Laiku įgyvendinus Valstybės kontrolės rekomendacijas, būtų lengviau valdyti COVID-19 pasekmes ir migrantų krizę